کفسابی گرانیت

برای اینکه بتوانیم کفسابی گرانیت سنگ را انجام دهیم باید ابتدا با ماهیت سنگ گرانیت آشنا بشویم.

سنگ گرانیت چیست ؟

سنگ گرانیت به دلیل داشتن مقاومت بالا و بی نظیر خود در بیشتر ساختمان ها برای راه پله ها و پایگردها به دلیل اینکه رفت و آمد بسیار است استفاده می شود از سنگ گرانیت بیشتر در مدارس ، هتل ها ، فرودگاه ها ، مترو ها و … استفاده می شود.

علت استفاده بیش از اندازه سنگ گرانیت در معابر پر رفت و آمد به دلیل کارایی و مقاومت بالای سنگ گرانیت می باشد. موضوعی که باید به آن توجه کرد در مورد سنگ گرانیت این می باشد که این نوع سنگ ها به دلیل این که خوردگی و میزان آسیب پذیر آنها بسیار پایین می باشد که از آنها در مواردی از قبیل آزمایشگاه ها نیز استفاده می شود.

برای اینکه بتوانید محوطه ی خود را که سنگ گرانیت است در صورتی که جرمی یا لکه یا اگر در صورتی براقیت خود را از دست داده است نمی توانید با استفاده از ابزارهای موجود در خانه به تمیز کاری سنگ های گرانیت پرداخت و حتما باید بتوانید با متخصص کفسابی تماس حاصل کرده و تا بتوانند شمارا در امر کفسابی کمک کنند.

مزایای سنگ گرانیت :

  1. مقاومت بالا این سنگ سبب شده است که در قسمت هایی که رفت و آمد زیاد است استفاده می شود.
  2. موضوع دیگری که جزو مزایایی سنگ گرانیت می باشد می توان گفت که نسبت به سنگ های دیگر از سنگینی بیشتر برخوردار است به همین دلیل موجب رغبت استفاده در معابر پر رفت و آمد که در جهت اصطکاک قرار دارد استفاده می شود.
  3. از این نوع سنگ ها یعنی سنگ گرانیت به عنوان نماد سختی یاد می شود چرا که این نوع سنگ ها بسیار سخت خراش بر می دارند و همین موضوع مزید بر علت استفاده برای قسمت بیرونی ساختمانها جهت سنگ فرش مقابل ساختمان ها می باشد.
  4. شاید کمتر سنگی در مقابل سرما و گرما(حرارت) مقاومتی نسبت به سنگ گرانیت پیدا کرد که بتوان مقایسه نمود ولی سنگ گرانیت از آن جمله سنگ هایی است که می توان گفت بسیار بی نظیر می باشد.

معایب سنگ گرانیت :

معایب سنگ گرانیت را می توان به علت مقاومتی که دارد نسبت به سنگ های دیگر بسیار گران می باشد و همچنین در مواردی مشاهده گردیده است که سنگ گرانیت دارای مواد رادیو اکتیو می باشد و در بیمارستان ها استفاده نمی شود.

البته بیشتر به این دلیل می توان گفت که سنگ گرانیت عیب دارد که با توجه به ساختاری که در تولید این نوع سنگ ها می باشد برای بیمارستان ها نمی توان از آن استفاده کرد.

کاربرد سنگ گرانیت :

در ساختمان ها از سنگ گرانیت برای پلکان ، معابر پر رفت و آمد ، فضای جلوی ساختمان ها که سنگ فرش می باشد ، به عنوان کف پذیرایی و اتاق خواب ، در خانه هایی که استخر و سونا دارند برای فضای استخر و سونا ، پیشخوان آشپزخانه ها استفاده می شود.

البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که کاربرد سنگ گرانیت به دلیل این که قیمت آن بسیار بالا می باشد بیشتر در خانه ها و ساختمان ها جنبه تزیینی پیدا کرده است و  اصولا برای تزیین ساختمان از سنگ گرانیت استفاده می شود.

 

 

کفسابی سنگ گرانیت :

در صورتی که کار ساختمان در حال اتمام است یا در مرحله بازسازی ساختمان قرار دارد به دلیل این که امکان دارد مصالح ساختمانی بر روی سنگ ها ریخته شده باشد از قبیل گچ ، رنگ ، چسب و … که به روش سنتی و با کمک دست امکان تمیز کاری آن به سختی صورت می گیرد می توان از دستگاه های کفسابی کمک گرفت برای تمیز کردن سنگ گرانیت.

در مواردی مشاهده شده است که سنگ های گرانیت پس از مدت ها استفاده شفافیت و براقیت خود را از دست داده و جرم هایی که بر روی سنگ وجود دارد با کمک دست و ابزار های سنتی نمی توان آن را تمیز کرد به همین علت از ساب های کفسابی و کمک دستگاه می توان تمیز کرد.

ما در مجموعه کفسابی اجاقی در تلاشیم که بتوانیم شما را در امر کفسابی سنگ گرانیت کمک کرده و قبل از انجام عمل کفسابی به شما مشاوره داده و بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

میزان استفاده از وسایل کفسابی و چگونگی کفسابی گرانیت : 

1- به علت طبیعی بودن سنگ و با توجه به این موضوع که در مقابل ساب بسیار مقاوم می باشد.

2- میزان هزینه هایی که بابت لقمه و ساب جهت سنگ گرانیت باید انجام گردد تقریبا دو برابر سنگ معمولی است.

3- با توجه به گران بودن گرانیت به دلیل زیبایی بی نظیری که دارد می توان گفت که در صورت کفسابی شفافیت و جلای زیادی پیدا می کند.

4- به نسبت سنگ های دیگر جلا و شفافیت بیشتری دارد و حالت آینه ای می گیرد.

2 thoughts on “کفسابی گرانیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *