پولیش سنگ

پولیش سنگ چیست ؟

سنگ ها مانند وسیله ها و مصالح ساختمانی دیگر نیاز به مراقب دارند که روش های متفاوتی برای جلا دادن به سنگ ها می توان نام برد که یکی از آن ها استفاده از پولیش ها برای سنگ می باشد که باعث می شود که سنگ ها شادابی و طراوت اولیه خود را به دست بیاورند و سبب می شود که سنگ طول عمر بیشتری پیدا کند.

البته که سنگ ها دارای جنس ها و نوع های مختلفی می باشند که باید با توجه به نوع سنگ شما از پولیش مناسب سنگ استفاده شود چرا که در فرآیند پولیش کاری سنگ اگر همخوانی نداشته باشد چه بسا که تمیز و براق نمی گردد سبب می شود که پولیش با سنگ واکنش دهد و باعث کدر شدن سنگ می گردد.

چرا پولیش سنگ کف ساختمان باید صورت بگیرد ؟

در خیلی از مواقع سنگ ها را زمانی که مدتی پس از استفاده کردن و رفت و آمدهایی که بر روی سنگ ها انجام می شود سبب می شود که سنگ ها جلا و براقیت خود را از دست بدهند و پس از تمیز کردن به کمک طی و مواد شوینده همچنان کدری بر روی سنگ بماند و از بین نرود به خاطر همین موضوع باعث آزار مالکین می شود و پس از مشاوره گرفتن از اقوام خود اقدام می کنند به کمک جوهر نمک و مواد اسیدی به شستشوی سنگ خود که چه بسا تمیز نمی گردد باعث می شود که با سنگ واکنش نشان داده و سبب می شود که سنگ تیره و کدر گردد.

زمانی که شما از پولیش سنگ استفاده می کنید باعث می شوید که چه بسا سنگ جان تازه ای بگیرد همین طور سبب می شود که سنگ طول عمر بیشتری پیدا کند.

نحوه انجام دادن پولیش :

زمانی که تصمیم گرفتید که سطح سنگ کف ساختمان خود را پولیش کنید بهترین و راحتترین راهکار ممکن این است که ابتدا عیب و ایراد های ریزی از قبیل ناهمواری سنگ ، خط و خش های سنگ ، پر نبودن درز های بین سنگ ها ، سوختگی هایی که بر اثر ترکیب مواد اسیدی با سنگ صورت گرفته است و … را برطرف کرده سپس اقدام به انجام دادن پولیش کرد که برای از بین بردن این عیب و ایراد ها می توان از کفسابی و سنگ سابی استفاده کرد.

مرحله بعد پس از برطرف کردن عیب و ایراد هایی که سنگ کف ساختمان داشت اقدام می کنیم به پولیش کردن سنگ که اگر لکه ای بر روی سنگ وجود داشته باشد می توان از پاک کردن لکه سنگ استفاده استفاده کرد که اگر با دستگاه اینکار اتفاق بیافتد سبب می شود که همه جای کف ساختمان یکدست شده و پس از این که مواد پولیش را به داخل مخزن دستگاه ریختیم شروع می کنیم به آرامی به جابجا کردن دستگاه بر روی کف ساختمان که همین امر سبب می شود که همه فضاهای کف به صورت یک دست و یک شکل پولیش کاری صورت گیرد. البته که این روش بسیار راحت تر از روش سنتی به وسیله دست می باشد ولی در صورتی که بخواهید از روش سنتی استفاده کنید می توانید مقداری مشخص از مواد پولیش را بر سطح زمین بریزید و به کم یک طی و یک حوله آن را به همه قسمت های کف ساختمان پخش کنید تا تمامی قسمت ها به یک اندازه پولیش کاری شود.

 

در این مرحله باید اجازه دهیم که پولیش به صورت کامل خشک شود چرا که اگر پولیش خشک نگردد سبب می شود که کامل درزهای بین سنگ ها پر نگردد و اگر اقدام کنیم به تمیز کاری باعث می شود که کیفیت کار پایین بیاید و بهترین توصیه ما در این روش این است که حتما اجازه دهید که پولیش خشک گردد و اگر که شرکت کفسابی کار شما را انجام می دهد که فرد کفساب با تجربه می داند که باید محیط خشک شود سپس اقدام کند.

در مرحله بعد باید به کمک دستگاه مخصوص اقدام کنید به تمیزکاری که به وسیله فرچه های مخصوصی که در دستگاه قرار می گیرد سبب می شود که مقداری از پولیش را بردارد تا بتواند سطح یک دست را تحویل دهد. حتما توجه داشته باشید که به هیچ عنوان در این مرحله از آب استفاده نکنید چرا که کیفیت کار را پایین می آورد و سبب می شود که نتیجه کار خوب از آب در نیاید.

مرحله پایانی باید پولیش ضایعات را از کف ساختمان جمع کنیم تا بتوانیم سطح پولیش شده را به کمک یک طی خشک کنیم تا به صورت یکدست و یک شکل در بیاید و پس از گذشت چند روز در صورتی که نیاز به شستشوی سنگ نیاز داشته باشید می توانید انجام دهید.

مزایای پولیش کاری سنگ :

مقاوم سازی سنگ

براق و شفاف شدن سنگ

سرزنده شدن سنگ و افزایش طول عمر آن

درزگیری و عایق کردن سطح سنگ و جلوگیری از نفوذ آب و مایعات

مهمترین نکته ای که می توان به آن اشاره کرد با عمل پولیش شما می توانید سنگ را مقاوم سازی کنید و باعث افزایش طول عمر سنگ شوید.

البته در برخی مواقع که ساختمان نوساز است می توان از خدمات کفسابی ساختمان نوساز استفاده کرد که اصولا پولیش کاری صورت می پذیرد تا ساختمان نوساز آماده تحویل باشد.

2 thoughts on “پولیش سنگ

  1. سلام آقای اجاقی
    در رابطه با پلیش کاری بنده سرویس منزلمان که بسیار عالی شده
    قدردان زحمات شما هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *