نماشویی با داربست

برای این که بخواهید نمای ساختمانی را تمیز کنید که به اصطلاح به آن نماشویی می گویند استفاده می شود. کار نماشویی دارای دونوع است که اصطلاحا نماشویی با داربست و نماشویی بدون داربست می باشد که ما می خواهیم در مورد بررسی قرار دهیم.

نوع اول : نماشویی به روش سنتی(با استفاده از داربست)

نوع دوم : نماشویی به روش مدرن(راپل)

 

نوع اول : نماشویی به روش سنتی :

در گذشته برای اینکه بخواهند نمای ساختمانی را تمیز کنند و چرک و آلاینده ای را که بر روی نما می باشد را از بین ببرند از داربست استفاده می کردند. در ابتدا داربست بر روی ساختمان نصب می شود و فرد نماشوی بر روی داربست رفته و با محلولی که ترکیب از مواد شوینده که غیر اسیدی می باشد برای تمیز کردن نما استفاده می کند. اصطلاحا به آن نماشویی با داربست گفته می شود.

معایب :

در این روش که امروزه به ندرت از آن استفاده می شود که چندین دلیل دارد :

1- هزینه بر بودن برای مالک ساختمان زیرا باید هزینه داربست را جدای هزینه تمیزکاری پرداخت کند که مقرون به صرفه نمی باشد.

2- این روش فقط برای ساختمان هایی با ارتفاع کم استفاده می شود و نمی توان برای برج ها و ساختمان های بلند استفاده کرد.

3- داربست برای اینکه قابل استفاده باشد باید به زمین وصل شود و برای این کار حتما باید فضایی از پیاده رو را اشغال کند به همین علت امروزه استفاده از داربست به نسبت گذشته کمتر شده است. البته این موضوع شاید به نسبت عیب محسوب نشود ولی یکی از واقعیات در مورد استفاده از داربست برای شستشوی نما می باشد.

مزایا :

1- مهمترین مزیت استفاده از داربست می توان به ایمنی بالا کار اشاره کرد زمانی که فرد نماشوی بر روی داربست می باشد تعادل و تمرکز بیشتر بر روی کار خود دارد. و با آسودگی خاطر می تواند کار خود را بر روی ارتفاع انجام دهد.

2- به نسبت تمیزی کار در استفاده از داربست فردی که کار نماشوی ساختمان را انجام می دهد می تواند تمیزتر کار خود را انجام دهد.

 

نوع دوم : نماشویی به روش مدرن (راپل)

 

در این نوع نماشویی که به نماشویی مدرن مشهور است می توان گفت که اکثر ساختمان های امروزی با این روش استفاده می شود که فردی با کمک طناب (مخصوص این کار) از بالا پشت بام خانه به سمت پایین آویزان می شود و کار نماشویی را انجام می دهد.

 

در نماشویی به وسیله راپل هم دو نوع رایج دارد :

 

1- نماشویی دستی

2- نماشویی واترجت

نماشویی دستی :

با استفاده از راپل که به وسیله طناب مقابل ساختمان قرار می گیرند و به استفاده از مواد شوینده های صنعتی کار را جلو می برند البته موضوعی که باید ذکر کنم برای ساختمان های کوچک مقرون به صرفه ترین حالت می باشد. موضوعی که شاید جالب باشد که بدانید این است که شما برای نماهای صیقلی ، کامپوزیت و شیشه ای می توانید از این روش استفاده کنید.

تمیز کردن نمای با داربست

 نماشویی واترجت :

در این روش راپل کار به وسیله طناب مقابل ساختمان قرار می گیرد و با کمک دستگاه واترجت که با فشار لازم به سطح ساختمان گرفته می شود انجام می گیرد البته موضوعی که خیلی مهم است که بدانید برای ساختمان با نماهای سنگی ، سیمانی و آجری استفاده می شود. اصطلاحا به آن نماشویی بدون داربست گفته می شود.

نمونه کار نماشویی با راپل

 

مزایا :

1- مقرون به صرفه بودن نسبت به استفاده از روش سنتی(با استفاده از داربست) زیرا که در این روش داربست وجود ندارد.

2- تحویل سریع کار به دلیل این که راپل کار می تواند در هر نقطه از ساختمان ایستاده و کار را انجام دهد.

 

معایب :

اصولا معایب کار با راپل را نمی توان نسب به کار راپل ایراد گرفت چرا که بسیار کار بی عیب می باشد فقط شاید عیب اصلی کار با راپل به فرد راپل کار بستگی داره که باید تجربه کافی برای استفاده از راپل را داشته باشد و ما در مجموعه اجاقی سعی کردیم که از افراد با تخصص و کسانی که دوره راپل را گذرانده اند استفاده کنیم. که بتوانیم فرآیند انجام نماشویی و کفسابی را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

نماشویی بدون راپل

نماشویی با داربست ابزاری کارآمد و مؤثر برای نماشویی ساختمان ها هستند. مجموعه اجاقی با دارا بودن نیروهای متخصص در شستشوی نما با طناب، امکان دسترسی به تمامی سطوح ساختمان را فراهم می آورند.
نماشویی با داربست با طراحی مناسب و استفاده از تجهیزات ایمن، علاوه بر نماشویی دقیق و کامل، امنیت کارکنان را نیز تضمین می کنند. این سرویس تخصصی می تواند به طور مؤثر و کارآمد، نمای ساختمان را تمیز و زیبا نگه دارد.
در صورتی که ساختمان شما در حال حاضر دارای داربست است، این بهترین زمان برای نماشویی با داربست می‌باشد. نماشویی با داربست به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی به تمامی سطوح ساختمان دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را به صورت کامل تمیز کنید. این امر نه تنها باعث بهبود ظاهر ساختمان می‌شود، بلکه همچنین به حفظ سلامت و طول عمر ساختمان نیز کمک می‌کند. بنابراین اگر ساختمان شما در حال حاضر دارای داربست است، بهتر است که از این فرصت استفاده کرده و نسبت به نماشویی آن اقدام کنید. این خدمات البته روشی منسوخ می باشد چرا که امروزه با استفاده از خدمات نماشویی با راپل این خدمات را انجام می دهند و همکاران ما در شرکت این خدمات را متناسب با نیاز های شما انجام می دهند در صورتی که می خواهید سطح نمای ساختمانی جذاب داشته باشید کافیست با همکاران ما در شرکت ارتباط برقرار کنید.
نماشویی ساختمان با استفاده از داربست روشی کارآمد و مؤثر برای تمیزکردن نمای ساختمان است. این روش به شما امکان دسترسی آسان و ایمن به تمام قسمت‌های نمای ساختمان را می‌دهد. با نماشویی به روش داربست، می‌توانید به راحتی لکه‌ها، آلودگی‌ها و رسوبات را از روی سطح نما پاک کنید و آن را به شکل مطلوب و درخشان درآورید. این روش به‌ویژه برای نماهای بلند و دسترسی‌ناپذیر مناسب است. با استفاده از داربست، نماشویی ساختمان به شکل ایمن و کارآمد انجام می‌شود.

نماشویی کردن با داربست

نماشویی با داربست یکی از روش های موثر و کارآمد برای نظافت نمای ساختمان ها محسوب می شود. این روش نه تنها به طور موثری نمای ساختمان را تمیز می کند، بلکه همچنین ایمنی کارگران را نیز تضمین می کند.

بهترین روش نمایشی
با استفاده از داربست، کارگران می توانند به راحتی به تمام قسمت های نمای ساختمان دسترسی پیدا کرده و آن را به طور کامل تمیز کنند. این روش به ویژه برای ساختمان های بلند بسیار مناسب است و می تواند نتایج چشمگیری را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، نماشویی با داربست به طور معمول هزینه کمتری نسبت به سایر روش ها دارد و می تواند در زمان کوتاه تری انجام شود. بنابراین، این روش گزینه ای ایده آل برای نظافت نمای ساختمان محسوب می شود.
همکاران ما در شرکت به انجام خدمات ساب زنی و کفسابی مشغول هستند و می توان اعلام کرد که این خدمات با توجه به درخواست های مختلف انجام می گیرد و همکاران ما در شرکت این خدمات را به صورت کامل انجام می دهند و می توان به کفسابی ایران ، کفسابی قم ، کفشویی ابراهیم ، کفسابی بهاری و … اشاره کرد که این خدمات توسط متخصصین در تمامی نقاط ایران انجام می گیرد.

2 thoughts on “نماشویی با داربست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *