کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک

برای اینکه دقیقا بدانید که کفسابی موزاییک چگونه انجام می شود می توان به این موضوع اشاره کرده کرد مهمترین عوامل برای کفسابی موزاییک چه چیزهایی می باشد؟

زمانی که بر روی سطح موزاییک شما مصالح ساختمانی ریخته یا اینکه در اثر اسید از قبیل جوهر لیمو رنگ موزاییک شما  تغییر کرده باشد این عمل سبب می شود که موزاییک شما نیاز به کفسابی داشته باشد.

در خیلی از موارد با توجه به پستی بلندی هایی که در موزاییک ها به وجود می آید و سبب می شود که موزاییک نیاز به کفسابی داشته باشد.

موضوع خیلی مهم در مورد موزاییک ها مربوط به ساب موزاییک برجسته می باشد و این کار عملا امکان پذیر نیست بدلیل این که زمانی که ما فرآیند کفسابی موزاییک و سابزنی موزاییک را انجام می دهیم سبب می شود که یک لایه ریز (با توجه به کثیفی که در مورد سنگ می باشد متفاوت است که اصولا یک یا دو سانت می باشد)از سنگ برداشته برای همین زمانیکه موزاییک های برجسته توسط کفساب ، ساب زده شود و یا به اصطلاح کفسابی شود موزاییک از بین می رود.

راه حل موزاییک های برجسته :

برای موزاییک های برجسته باید از فرچه ساب استفاده کنیم که باعث می شود موزائیک جان تازه بگیرد و کدری و کثیفی گذشته از بین برود. بخاطر همین موضوع ما از ساب زنی فرچه کمک می گیریم که موزاییک های برجسته را تمیز کنیم.

جایگاه موزاییک ها در ساختمان سازی روز به روز بیشتر شده و در کیفیت و تنوع های مختلف ساخته می شود چرا که امروزه علاوه بر این که در حیاط منازل و پارکینگ ها استفاده می شود می توان گفت با توجه به اینکه روف گاردن ها در صنعت ساختمان سازی بسیار زیاد شده است و همچنین مقاومت زیاد موزاییک ها در برابر آب و هوای سرد و گرم سبب شده است که در روف گاردن ها و بالا پشت بام ها از موزاییک استفاده شود.

قیمت کفسابی موزاییک :

موضوع قیمت به چندین موارد بستگی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ما در مجموعه کفسابی اجاقی در  اولین فرصت باید همکارانمان عکسهای محلی که باید کفسابی گردد را از طریق واتس اپ دریافت می کنند چرا که امکان دارد پشت تلفن نتوان میزان دقیق قیمت را اعلام کرد برای همین موضوع زمانی که کارشناس ما تصاویر را از طریق واتس اپ مشاهده می کنند و همانطور که می دانید قیمت به مواردی مانند میزان کثیفی ، متراژ محل ، میزان خرابی و یا شکستگی تاثیر گذار می باشد و همکاران ما می تواند قیمتی را به مالک ساختمان اعلام کند.

یکی دیگر از عواملی که در قیمت کفسابی موزاییک می تواند تاثیر گذار باشد را می توان از مالک ساختمان سوال کرد که آیا قبلا کفسابی صورت گرفته است یا خیر ؟ در صورتی که قبلا کفسابی صورت گرفته باشد پس به طبع کارشناس ما تشخیص خواهد داد که عیب و ایرادهای اصلی که قبل از کفسابی موزاییک وجود دارد برطرف خواهد شد برای همین موضوع می توانیم به این مورد اشاره کنیم که برای کفسابی مجدد کارکمتری خواهیم داشت و به طبع هزینه کمتر می شود.

مزایای کفسابی موزاییک :

1- در صورتی که کفسابی موزاییک صورت می گیرد سبب می شود که پستی ها و بلندی های ریزی که در موزاییک وجود دارد برطرف شود.

2- زمانی که کفسابی موزائیک صورت می گیرد سبب می شود که ریز فضاهایی که بین موزاییک وجود دارد پر شود و دید بهتری به محیط دهند.

3- بعد از مدتی استفاده از موزاییک که در معرض عبور و مرور قرار دارد سبب می شود که شفافیت و براقیت اولیه خود را از دست بدهد برای همین زمانی که شما کفسابی انجام می دهید سبب درخشان تر شدن سنگ و به اصطلاح جانی دوباره به سنگ می دهید موجب افزایش طول عمر موزائیک می شود.

4- هنگامی که در سطح موزاییک چرکی و کثیفی وجود داشته باشد و با انجام عمل ساب زنی سبب می شود که همه آنها برطرف گردد. و سطح موزائیک عاری از هر گونه چرکی  و کثیفی های ناشی از بی احتیاطی گردد.

5- در خیلی از موارد به دلیل قدمت موزاییک سبب می شود که مالک برای تعویض موزائیک ها اقدام کند این عامل علاوه بر این که فرآیند طولانی و مدت زیادی باید صرف شود هزینه ی هنگفی را شامل می شود. بهترین توصیه به این افراد استفاده از کفسابی برای محیط می باشد چرا که مقرون به صرفه از لحاظ تعویض می باشد.

براق سازی موزائیک چیست ؟

در تماس هایی که توسط متقاضیان صورت می گیرد با سوالاتی از قبیل براق سازی مواجه می شویم که آیا شما براق سازی موزاییک هم انجام می دهید ؟ پاسخ این دسته از عزیزان بله می باشد چرا که فرآیند کفسابی که صورت می گیرد سبب می شود که براق سازی موزاییک صورت بگیرد. و اگر متقاضیان عزیز نیاز به تعمیر موارد از موزاییک را هم بخواهند ما در مجموعه کفسابی اجاقی می توانیم این کار را انجام دهیم.

از موزائیک در چه مکان هایی استفاده می شود؟

اکثر در محیط هایی که بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند و امروزه مورد استفاده قرار می گیرند از موزاییک ها استفاده شده است ولی با توجه به این موضوع که امروزه صنعت سنگ سازی در ایران بسیار پیشرفته است و حتی انواع سنگ ها و سرامیک ها را به کشورهای حوزه خیلج فارس و به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود از موزاییک استفاده نمی گردد ولی ققط  می توان گفت که شاید امروزه با توجه به قیمت مقرون به صرفه ای که موزاییک دارد امروزه از موزائیک استفاده می گردد.

اکثرا با مدارس های مختلفی که در تهران همکاری داشتیم کف سالن و داخل کلاس ها از موزاییک بوده است.

برای انجام تمامی فعالیت های کفسابی که برای موزاییک ها انجام می شود سبب می شود که این فرآیند دیگر برای سالها تکرار نشود چرا که محیط موزاییک بسیار براق و سر زنده خواهد شد.

ساب زدن فرچه ای موزاییک هم صورت می گیرد که سبب می شود که کدری و کثیفی از بین برود و رنگ اولیه موزاییک که سفید می باشد تبدیل شود.

 

4 thoughts on “کفسابی موزاییک

  1. سلام بنده مدیر دبیرستان رضوان هستم
    کلاس ها و راه روهای مدرسه بسیار تمیز شدن
    ب امید موفقیت روز افزون شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *